مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان از شروع عملیات طرح توسعه کارخانه آهک هیدراته اهر با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی خبر داد.

سیدجلال عطایی در آئین اهدای ۲۰ سری جهیزیه به نوعروسان که با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه اهر و رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اهر برگزار شد، گزارشی از روند فعالیت‌ این شرکت ارائه کرد و گفت: کارخانه آهک هیدراته اهر در راستای تأمین آهک مورد نیاز مجتمع مس سونگون با بهره برداری شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان احداث گردیده و سالانه ۶۰ هزار تن آهک‌تولید می کند و از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارد و مازاد تولید خود را به سایر صنایع داخل و خارج استان بویژه صنایع سرب و روی زنجان میدهد.

وی با اشاره به ابلاغ شروع به کار فاز دوم این کارخانه، خاطرنشان کرد: طرح توسعه کارخانه آهک هیدراته با احداث کوره دوم با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود که تولید محصولات مختلف آهک در این کاخانه دوبرابر خواهد شد.

مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان افزود: در سال گذشته توانستیم رکورد تولید آهک و جلوگیری از تولید کلوخه را بشکنیم و با افتخار اعلام میکنیم که به خودکفایی صنعت مس شمالغرب کشور در تامین آهک هیدراته مورد نیاز خود رسیده ایم.

دکتر عطایی با اشاره به صدور مجوز طرح توسعه شرکت مولیبدن مس آذربایجان و احداث اولین کارخانه تولید PCC خاورمیانه در اهر با سرمایه گذاری ۱۲ میلیون یورویی شرکت صنایع مس ایران از سوی سازمان صمت خاطر نشان کرد: با تولید PCC شرایط برای جلوگیری از واردات این محصول دانش بنیان فراهم خواهد گردید و پتانسیل های خدادادی منطقه معدن خیز ارسباران با همت متخصصین داخلی و سرمایه گذاری هدفمند شرکت مس، شکوفا خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی این شرکت در شهرستان و منطقه عنوان کرد: ما مفتخریم که از زمان شروع فعالیت این شرکت بر وظیفه انسانی و اجتماعی خود طبق آموزه های دینی عمل نموده ایم و همچنان نیز این فعالیت های اجتماعی ادامه خواهد داشت که در همین راستا امروز هم تعداد ۲۰ سری جهیزیه توسط شرکت مس به نوعروسان اهداء می گردد.