استاندار آذربایجان شرقی ضمن بازدید از طرح‌های توسعه مس سونگون، در جریان پیشرفت فیزیکی و وضعیت مصوبات سفر استانی ریاست محترم جمهور در شهرستان ورزقان قرار گرفت.

دکتر عابدین خرم با اشاره تسلط مدیر مجتمع مس سونگون به مسائل مربوط به طرح های توسعه این مجتمع گفت: مدیریت جدید مجموعه کار‌ها را خوب پیش می‌برد و واقف به همه مسائل هست و در تلاش هستیم تا با اتمام و بهره برداری از این طرح‌ها، رونق صنعت مس در شهرستان ورزقان و استان و همچنین رونق صنایع پایین دستی مس و به تبع آن اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده و ثروت واقعی را شاهد باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به مجتمع مس سونگون در راستای توسعه کارخانجات این معدن افزود: دولت آقای رئیسی صادق الوعده بوده و در اجرای آن بسیار مصمم است و هر روز رییس محترم دفتر ایشان، پیگیر گزارش های مربوطه هست و در بازدید امروز پیگیر وضعیت و پیشرفت این فعالیت ها بودیم که الحمدالله قرارداد این طرح‌ها منعقد شده و کار‌ها بخوبی انجام می‌گیرد.

ایشان ضمن اعلام رضایتمندی در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی مجتمع مس سونگون در منطقه، افزود: در زمینه مسئولیت های اجتماعی اقدامات مهمی از قبیل احداث بزرگ راه، مدرسه، فاضلاب شهر ورزقان و … انجام گرفته ودر آینده نزدیک شاهد رشد و شکوفایی شهرستان ورزقان و استان با وجود معدن مس سونگون و توسعه صنعت مس در استان خواهیم بود.

دکتر عباس زاده نیز در این بازدید ضمن ارایه گزارش جامعی از وضعیت طرح های توسعه و مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری و پیگیری های مدیرعامل و ریاست هیئت مدیره شرکت ملّی صنایع مس ایران افزود: شرکت مس مصمم به تسریع در اجرای طرح های توسعه خود بوده و اقدامات اساسی و هدفمند در این زمینه از قبیل طرح غدیر، تهیه نقشه جامع راه معدن و … در دست پیگیری است و روز به روز شاهد پیشرفت های خوبی در زمینه این طرح ها هستیم.

مدیر مجتمع مس سونگون همچنین با اشاره به برکات سفر ریاست محترم جمهوری به استان و معدن مس سونگون افزود: مجتمع مس سونگون خدمت رسانی به منطقه و اهالی شریف آن را در قالب مسئولیت های اجتماعی برون سازمانی همواره آرمان و افتخاری برای خود می داند و در این زمینه همواره می کوشد تا با اجرای پروژه های بنیادی و زیرساختی بستر لازم برای شتاب بخشی به توسعه منطقه را فراهم نماید.

گفتنی است در این بازدید ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و فرماندار شهرستان ورزقان، استاندار را همراهی نمودند.